Dlouhé vlasy jsou samozřejmě náročnější na udržování – lámavost, narušenost barvením, vysušenost a každé další úpravy a zanedbání ošetření je na nich dobře vidět. Čas a intenzivní péče věnovaná vašim vlasům však určitě nezůstane bez výsledku a viditelné změny k lepšímu.
Nebojte se vlasové kosmetiky!
Kvalitní vlasová kosmetika nemusí být sice zrovna levná záležitost, jako investice pro vaše zdravé a krásné vlasy se však vyplatí. Vybírejte kvalitní šampon a kondicionér, vhodný k vašemu typu vlasů.
Nechte si poradit od své kadeřnice a podle potřeby vyzkoušejte i vyživující masku a vlasový balzám. V obchodech i kadeřnických salonech je mnoho značek na výběr, je možné, že vám některá nebude vyhovovat a budete muset vyzkoušet jinou, nenechte se však odradit.
Čím je vlas delší, tím těžší je dodat potřebné živiny a vitamíny do celé jeho délky. Nevyživené vlasy se pak lámou, třepí se konečky a podobně. Pokud máte vlasy zdravé, můžete mít jen problém s jejich nepoddajností a vzhledem bez lesku a bez života. S tím vším včetně výběru vlasové kosmetiky vám poradí odborník. Dejte na jeho rady a nebojte se dopřát svým vlasům to, co jim svědčí.
Mytí, vysoušení a česání dlouhých vlasů
Dlouhé vlasy je dobré před mytím pečlivě rozčesat, aby byly srovnané a dostala se z nich většina nečistot. Šamponu nemusíte nanášet moc, ale je-li třeba, umyjte vlasy dvakrát. Velkou pozornost věnujte pečlivému smývání šamponu, po koupeli ve vaně je dobré vlasy smýt ještě sprchou. Zbytky nesmytého šamponu vlasům škodí a znemožňují rozčesání.
Po umytí vlasy jen opatrně třete ručníkem, vlasy jím nedrhněte, zbytečně se tak zacuchají a celkově oslabí. Vlasy nechte trochu proschnout a teprve potom krátce vyfénujte, časté, dlouhé a intenzivní fénování příliš vysouší a ničí strukturu vlasu. Fén držte pokud možno dál od hlavy.
Po umytí češte hřebenem s jednou nebo dvěma řadami zubů, opatrně směrem od konečků ke kořínkům, nekartáčujte je hustým kartáčem a už vůbec ne silou, ve snaze učesat je co nejrychleji.
Úprava dlouhých vlasů
Důležitou a nejvhodnější úpravou je pravidelné zastřihávání konečků vlasů, které bývají nejvíc oslabené, nejmíň vyživené a tím viditelně poškozené. Zakládáte si na délce svých vlasů a rozmýšlíte si při zastřihávání každý centimetr? Nezapomínejte, že tím vaše vlasy zesílí a budou na první pohled zdravější a upravené. Při úklidu, sportu nebo každé jiné činnosti, kdy vám vlasy překáží, zapomeňte na klasický culík svázaný obyčejnou gumičkou, ta vlasům rozhodně neprospívá, vlasy láme a napomáhá tak jejich vypadávání. Zkuste raději spony, látkové gumičky nebo čelenku.
5 tipů jak pečovat o dlouhé vlasy a podpořit jejich zdravý růst
- Pravidelná masáž hlavy a vlasové pokožky stimuluje prokrvení a napomáhá růstu vlasů
- Užívejte potravinové doplňky s obsahem magnesia, železa, zinku, vitaminu B, vápníku a minerálních solí, dodáte tak vlasům potřebnou výživu pro zdravý růst
- Pravidelně obměňujte svůj kartáč, zkuste jeden z přírodního materiálu, vlasy kartáčujte šetrným způsobem a ne úplně mokré
- Nechávejte vlasy častěji schnout přirozeným způsobem, fén používejte minimálně
- Oslabené konečky ošetřete maskou a používejte šetrný šampon, pro posílení vlasů do něj můžete přidat pár kapek rozmarýnového oleje
A rada na závěr, nevěřte reklamám na šampony zaručující rekordně rychlý růst vlasů a zářivou hřívu po jednom použití! Obvykle jde o výrobky celkově podprůměrných kvalit a vaše vlasy tak mohou spíš utrpět, než získat.
Leave A Comment